قیمت و بررسی دستگاه های برش لیزر و قیمت خدمات دستگاه ها در تهران و شهرستان ها

خدمات برش CNC لیزر پروفیل
انواع پروفیل ها و برش آن ها
دسامبر 13, 2021

قیمت و بررسی دستگاه های برش لیزر و قیمت خدمات دستگاه ها در تهران و شهرستان ها

دستگاه برش لیزر CO2

قیمت و بررسی دستگاه های برش لیزر و قیمت خدمات دستگاه ها در تهران و شهرستان ها

بر اساس سورس لیزر ، دستگاه های برش لیزر به دو دسته جامد و گاز تقسیم می شوند و بر این مبنا دستگاه های لیزر فایبر و هیبریدی و گازCO2 توليد و با توان های مختلف و برندهای گوناگون عرضه می شوند. قیمت خدمات برش لیزر و فلزات نیز به نسبت نوع فلز و سرعت و عمق برش و شکل و مقطع طرح و تعرفه اتحادیه، قیمت گذاری می شوند.

 انواع دستگاه های برش لیزر

 دستگاه های برش لیزر را بر اساس منبع به لیزرهای منبع جامد( کریستال، YAG)، گازی CO2و نیمه هادی)جامد با مخازن دیودی) می توانیم تقسیم کنیم. این تقسیم بندی بر اساس سورس تولید لیزر است. در دستگاه برش لیزر از یک یا دو منبع تولید لیزر استفاده می شود. دستگاه های برش لیزر را می توان به فایبر، هیبریدی و گازCO2 تقسيم نمود.
 دستگاه های برش لیزر را بر اساس نوع برش لیزر، توان برش، میزان پوشش دهی محورها و نوع حرکت نازل و هد لیزر نیز می توانیم تقسیم بندی کنیم.

قیمت خدمات برش لیزر و فلزات نیز به نسبت نوع فلز و شکل طرح و عمق و سرعت برش قیمت گذاری می شود.
در حال حاضر و با توسعه مداوم، برش فلزات با انواع دستگاه های گازی و فایبر و هیبریدی انجام می شود و براساس توان و سرعت و برند دستگاه برش لیزر، طبقه بندی و قیمت گذاری می شوند.

قیمت وبررسی دستگاه های برش لیزر

قیمت خدمات برش لیزر و فلزات با نوع فلز ارتباط مستقیم دارد. عمق و سرعت برش و فرم برش نیز در قیمت خدمات برش لیزر و فلزات اهمیت دارند. رنج قیمت دستگاه برش لیزر CNC از 2600 دلار تا 300000 دلار است. قیمت دستگاه حکاکی لیزری CNC از 2400 دلار تا 70000 دلار است.
 دستگاه های برش لیزر در ایران با قیمت های مختلف موجود اند. قیمت های اعلامی در سایت ها اغلب اسمی هستند و برای اطلاع از قیمت نهائی، پرکردن پروفرما و استعلام قیمت ضروری است؛ ضمنا اطمینان فروشنده از واقعی بودن درخواست خصوصا در این لیزر مهم است؛ و بعد از اطمینان فروشنده، در زمان و روز خرید و پای قرارداد قیمت نهائی مشخص می شود. مطابق تحقیق میدانی و تماس های تلفنی برای خرید دستگاه برش لیزر فلزات، نوع استوک( بدون ذکر برند و توان دستگاه)  قیمت اعلام شده، حدود 5/1 میلیارد تومان بود. اغلب دستگاه های برش لیزر موجود و قیمت گذاری شده نیز، از نوع تک فاز و خانگی هستند و بیشتر برای حکاکی و برش مقوا و ماکت و یا فایبر گلاس کاربرد دارند. برای خرید دستگاه برش لیزر فلزات نیاز به شناخت عینی بیشتر از بازار عرضه دستگاه های برش لیزر در ایران است.
از دلایل این ابهام در قیمت دستگاه برش فلزات، توان بالای این نوع دستگاه و کاربرد های صنعتی و دوگانه است.
همچنین نرخ تسعیر ارز نیز موثر است که هر دو عامل تحت تاثیر تحریم ها هستند. به همین دلایل قیمت های ذکر شده به دلار، قابل اعتماد ترند.

دستگاه برش لیزری CO2 كه جزء گروه دستگاه های برش فلزات است و تغییرات فناوری باعث قدرت بیشتر و اندازه کوچکتر این دستگاه شده است. از ابتدا برای برش ورق های فلزی استفاده می شد. توسعه دستگاه برش CO2 امکان برش مقاطع مختلف پروفیل و لوله را فراهم کرده است.  

دستگاه برش لیزر CO2
دستگاه برش لیزر CO2

با مجهز شدن این دستگاه به ,CNC برش فلزات برای تولید انواع درهای مشبک فلزی، مدل های سه بعدی و شابلون ها و.. آسان تر شده است. امکان برش تمام فلزات با ضخامت های بالاتر به دلیل طول موج 10 میکرونی را داراست. برش فلزات رنگین از جمله طلا و نقره برای این دستگاه مقدورنیست. قیمت دستگاه های لیزر فایبر پیشرفته تقریبا از 40000 دلار و قیمت ماشین آلات CO2 معمولاً از 10000 دلار شروع می شود.

 

هد و نازل و آینه ها در دستگاه برش لیزر گازCO2
هد و نازل و آینه ها در دستگاه برش لیزر گازCO2

دستگاه برش هیبریدی از دو سورس برای تولید لیزر استفاده می کند. فناوری GCC Hybrid این امکان را ایجاد می کند تا منابع لیزرهای دوگانه CO2 و فیبر مخازن دیودی در یک سیستم نصب شود. دستگاه برش هیبریدی با توان های مختلف وجود دارند و امکان برش متریال های فلزی سخت مانند فولاد با ضخامت بالا را نیز دارا می باشند. دستگاه برش لیزر دارای مزایایی نسبت به دستگاه برش لیزر CO2 معمولی است. امکان برش ورق فلز (فولاد ضد زنگ، فولاد کربن، ورق طلا تیتانیوم) و مواد غیر فلزی (چوب، ام دی اف، اکریلیک) را دارد.

قیمت و بررسی دستگاه های برش لیزر و قیمت خدمات دستگاه ها در تهران و شهرستان ها

 دستگاه برش لیزر فایبر، پرتو لیزر فیبر توسط مخازن دیود ایجاد می شود. نور از طریق کابل فیبر نوری مشابه کابلی که برای انتقال داده استفاده می شود، هدایت و تقویت می شود. نور تقویت شده، هنگام خروج از کابل فیبر، همسو و سپس توسط یک عدسی متمرکز می شود. این پرتو متمرکز شده لیزر را با امکان زوم در هد دستگاه می توان باریک و متمرکزتر کرد. قیمت لیزرهای فایبر معمولاً بین 20000 تا 45000 دلار است.

دستگاه برش فایبر با تولید موج کوتاه 1 میکرونی عمل می کند. برای برش دادن فلزات رنگین و طلا و نقره عملکرد خوبی دارد . اجزاء آن ثابت اند و مانند دستگاه لیزر گاز CO2 دارای اجزا متحرک نیستند. به نسبت دستگاه های با سورس لیزر گازی نیاز به برق کمتری دارند ولی برای برش های عمیق و بیش از 4 تا 6 میلیمتر قدرت کافی ندارد.  برای برش پلی کربنات ها و اکریلیک و انواع فولاد و دیگر فلزات صنعتی نیز توان کافی برای برش ندارند.

دستگاه برش لیزر فایبر

قطعات مصرفی و یدکی

برای خرید هر کدام از دستگاه های برش لیزر فلزات توجه به بازار دست دوم این محصولات نیز مفید است. توجه به میزان مصرف قطعات پرکاربرد آن و وضعیت موجودی آن در بازار مثلا تیوب لیزر که مصرفی است، لازم است. همچنین قطعاتی مانند:آینه، لنز، چیلر،پاور، مین برد، دات پوینتر و دیگر اقلامی که با توجه به نوع و مدل دستگاه متفاوت اند ولی توجه به موجودی آن برای جلوگیری از خواب دستگاه به علت خرابی یک قطعه ضروری است.

قیمت خدمات برش لیزر و فلزات در تهران و شهرستان ها

قیمت خدمات برش لیزر و فلزات در تهران با شهرستان ها از لحاظ میزان هزینه و نوع و تنوع خدمات متفاوت است. در تهران و شهرک های حومه تهران، تمرکز خدمات برش لیزر و فلزات بیشتر است و یا حداقل دفتر مرکزی شرکت ها در تهران وجود دارند. تنوع خدمات برش لیزر و فلزات نیز بیشتر از شهرستان هاست. بعضی از کلان شهر ها کمی تفاوت دارند.
برش های صنعتی فلزی سنگین در شهرستان ها وجود ندارد مگر برای پروژه خاصی، که خدمات خرد به بیرون پروژه ارائه نمی دهد.
برای طرح هائی که خارج از استاندارد صفحه و اندازه میز کار باشد و یا روي فضاي قوسي بوده و از حالت خطی خارج شود؛ قبول انجام کار با امکان سنجی و سپس مورد پذیرش قرار می گیرد.

تایپوگرافی با برش لیزر روی فلز
نمونه ای تولید تایپوگرافی با برش لیزر روی فلز

روش محاسبه قیمت خدمات برش لیزر و فلزات
1
.در قیمت گذاری هزینه خدمات برش لیزر و فلزات،  در مراجعه برای در خواست خدمات، اینکه سابقه استفاده از خدمات مجموعه را دارید یا مشتری تازه به حساب می آیید، تا 20 درصد در قیمت برش لیزر متریال فلزی تان موثر است.

2. اگر میزان کار برش کم باشد، مبنا بر اساس حداقل دستمزد به همراه تعرفه و نیز مدت ز مان کارکرد دستگاه برای یک کار با برش کم است. این تفاوتی طبیعی است؛ این افزایش قیمتی تا 35 درصد به همراه دارد.
3. هر مرکز خدمات دهنده بر اساس نوع دستگاه خود و توان اسمی آن و سرعت و قدرت دستگاه، ابتدا تستی اولیه روی متریال انجام می دهد. تا به حد 70 درصد توان دستگاه برسد و سرعت و قدرت در برش در ثانیه نیز متناسب و یکنواخت باشد. این تست هزینه ای، به عنوان هزینه ثابت اولیه پس از قبول سفارش ایجاد می کند؛ که طبق تعرفه مشخص است ولی حدود 5 تا 25 درصد بین کار محدود با سری کاری در قیمت کل تفاوت ایجاد می کند. این تست، تناسب سرعت و قدرت دستگاه را برای نوع متریال را نیز مشخص می کند و همچنین مبنائی برای محاسبه قیمت بر اساس سرعت برش در دقیقه یا ثانیه است.

4.تعرفه ای از طرف انجمن صنفی لیزر سالانه منتشر می شود و بیشتر برای برش در سطح و برای دستگاه های تک فاز است. تقریبا تعرفه ای برای برش های صنعتی یافت نشد و وجود ندارد و هزینه خدمات توافقی خواهد بود.
5. هزینه خدمات برش لیزر و فلزات اگر از محور های XوY خارج شود، مطابق تحقیقات فقط در بعضی از مراکز کلان شهر ها و با قرارداد و مقدار کار قابل توجه ممکن است.
به طور خلاصه قیمت پایه برای قیمت خدمات برش لیزر و فلزات و استارت دستگاه بین 28 تا 38 ریال و به نسبت نوع شیت فلزی، پیچیدگی نقشه و عوامل دیگر ، حتی مطابق تعرفه قیمت خدمات دارای دامنه نوسان متغیری است.
با توجه به تمام این نکات، بعد از کسب اطلاع از وضعیت اندازه خوراک ورق دستگاه در قیمت خدمات برش لیزر و فلزات و شیت بندی و طراحی مناسب درنرم افزار و گرفتن خروجی مورد نظر که کد یا کورل یا فایل های دیگر است.

محاسبه قیمت خدمات برش لیزر و فلزات در طرح های مسطح و ساده

در یک مثال ساده محاسبه هزینه برش لیزر برابر است با هزینه قیمت پایه(تعرفه یا توافق) ضرب در محیط مربع(مثال) ضرب در ضخامت ورق؛ در این حالت اگر مربعی که قصد برش داریم، 60 میلی متر در 60 میلی متر باشد (240) (محیط مربع به میلی متر ملاک است). و بعد اگر قیمت پایه برش مس را 250 ریال در نظر بگیریم و ضخامت نیز 3 میلیمتر در نتیجه نتیجه ضرب 240در 250 در 3 برایر با 18000تومان که  هزینه برش می شود.
با این روش به میزانی حداقلی می توان  قیمت خدمات برش لیزر و فلزات راسنجید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه ها بسته شده است