استنلس استیل
می 21, 2018
خدمات برش لیزر فلزات تهران
خدمات برش لیزر فلزات تهران
جولای 3, 2019

برش فلزات

خدمات برش لیزر فلزات تهران

خدمات برش لیزر فلزات تهران

با تکنولوژی پیشرفته و بی نظیر برش فلزات شما قادرخواهید بود با حذف کلیه محدودیتها قطعات سفارشی خود را بر روی کلیه فلزات (آهن,استیل,فنر,برنج,مس,آلومینوم) و غیر فلزات اجرا نمایید.
برش فلزات به دو صورت انجام میگیرد :

1) روش مدرن 2) روش سنتی

فرزکاری : یکی از قدیمی ترین روش های برش فلزات فرزکاری می باشد. ماشین فرز دارای یک کله گی بوده که به روش دستی و اتوماتیک قابل کنترل می باشد. اسپیندل در این دستگاه وظیفه نگه داشتن ابزار و چرخاندن آن در حول محور دل خواه دارد.

تراشکاری : با استفاده از این روش میتوان تولید اشکال مختلف از جمله شکل های مخروطی کرد که با تغییر و ضعیت دستگاه میتوانیم اشکال متفاوتی را طراحی کرد زیرابرش قطعه به صورت دورانی بوده و سطح مقاطع دایره ای شکل تولید می کند.

رزوه زنی : روش های مختلفی برای تولید پیچ و مهره و رزوه زنی وجود دارد که می توان به استفاده از قلاویز و حدیده، استفاده از دستگاه های فرز یا تراش، رولینگ و فرمینگ اشاره کرد.
سنگ زنی : این روش به عنوان یکی از انواع روشهای برش فلزات به شمار می آید که از سایش بوسیله سنگ به جهت برداشتن ماده از سطح فلز استفاده می کند. این روش به طور کلی برای تولید سطح هایی با کیفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرد و میزان ضخامتی که از روی قطعه برداشته می شود کم می باشد.
سمباده زنی : این روش نیز مانند سنگ زنی از سایش استفاده می شود ولی میزان باری که از روی قطعه برداشته می شود از سنگ زنی بسیار کمتر می باشد. سمباده ها بر اساس اینکه برای چه قطعه ای استفاده می شوند از جنس سخت و یا نرم آن ها استفاده می شود.
سمباده زنی : این روش نیز مانند سنگ زنی از سایش استفاده می شود ولی میزان باری که از روی قطعه برداشته می شود از سنگ زنی بسیار کمتر می باشد. سمباده ها بر اساس اینکه برای چه قطعه ای استفاده می شوند از جنس سخت و یا نرم آن ها استفاده می شود.
در روش های مدرن به دلیل اینکه برش با کیفیت بیشتری انجام میشود و همچنین در وقت و زمان و هزینه به صرفه تر می باشند و نسبت به روش های سنتی مورد استقبال بیشتری قرار گرفته اند.

انواع روش های برش فلزات که متداول تر هستند:

برش هواگاز: 
از این روش برای برش آهن و فولاد استفاده می شود که دارای قدمت بالایی است. این روش به دلیل اینکه لبه های تمیز و دقیقی را تولید می کند بسیار مناسب می باشد. از این روش برای ضخامت های 10 تا 2000 میلی متر استفاده می شود ولی با استفاده از یک سری روش ها می توان از این روش برای ضخامت های 6 تا 300 میلی متر نیز استفاده کرد.

برش پلاسما: 
این روش نسبت به روش هواگاز سرعت بالاتری دارد و در بازه 1 میلی متر تا 30 میلی متر می توان برای برش فلزات از آن ها استفاده کرد که با استفاده از یونیت های خاص می توان این بازه را بین 0.5 میلی متر تا 160 میلی متر افزایش داد. این روش به دلیل اینکه تنوع بالایی در قیمت و انجام کار دارد برای کارهای بسیاری استفاده می شود.

برش لیزر:

لیزر در برش فلزات دارای دقت و کیفیت بالایی می باشد. استفاده از این روش آسان بوده و حتی بدون اپراتور نیز کار برش را انجام داد. لیزر در ضخامت های پایین دارای سرعت بالایی بوده ولی سرعت آن در ضخامت های بالا به شدت کم می شود. خدمات برش لیزر به عنوان یکی از انواع روشهای برش فلزات در بازه 10 تا 25 میلی متر استفاده می شود. برای برش فلزات مختلف باید از انواع لیزرهای مختلفی استفاده کرد.
در فرآیند برش لیزر کیفیت و سرعت بسیار بالایی نسبت به قالب سازی و شیوه های سنتی وجود دارد.

دستگاههای برش لیزری پُر سرعت فلزات ( CS035F ):

این دستگاه برای کسانی که برش با کیفیت نیاز دارند و فلزاتی که دارای ضخامت 1.5 میلی متر و به ابعاد 35 در 35 سانتی متر مورد استفاده قرارمانند (فلزات برنج، آهن، آلومینیوم، استیل، فویل و انواع ورق های نازک فلزی دیگر )می باشد.
با استفاده از توانایی های حرفه ای این دستگاه می توان اشکال مختلف صنعتی و تزئینی را در سریع ترین زمان ممکن به مرحله اجرا در آورد که دستاورد آن برشی با کیفیت، مسطح و بدون هیچ گونه پلیسه و رنجه می باشد.
این دستگاه برای کاربرد در صنایع گوناگونی طراحی گردیده است و جدیدترین پاسخ به نیاز کاربران دستگاههای لیزری می باشد. دستگاه فوق دارای فوکاس الکترونیکی و نور قرمز هدایتگر می باشد. این مدل از دستگاه بسیار اقتصادی است چرا که از لامپ YAG با هزینه کم استفاده می نماید.
در این روش ، نرم افزار حرفه ای وجود دارد که قابلیت استفاده دقیق تنظیمات خطی و مارپیچ حلقه ای را به همراه پارامتر کنترل برش و عملکرد تنظیمات ضروری برای پاسخ به نیازهای تکنولوژی برش فلزات دارا است.
این دستگاه با بهره گیری از پیشرفته ترین سیستم کنترل، کنترل چند محوری و برش لیزری بهینه، قابلیت برش با سرعت مختلف را داراست. موتور پیشرفته به همراه ساختار Guide، قابلیت حرکت صحیح محصول را با سرعت عملیاتی بالا ایجاد می نماید. این دستگاه محصولی با تکنولوژی بالا، مکانیزم دقیق، آخرین تکنولوژی الکترونیک و دانش کامپیوتر با هزینه نگهداری پایین، قابلیت بالا و عدم آلودگی برای محیط زیست می باشد.
از این دستگاه در صنایعی از قبیل : خودروسازی، پلاک سازی، مشبک سازی، قطعه سازی ( تولید قطعات مربوط به نیروگاه های تامین انرژی )، صنایع نفت و گاز، بدلیجات، لوازم تزئینی، تبلیغات، معرق، توری و صافی های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.
برش واترجت : این روش با فشار آب فلزات را بسیار دقیق برش می دهد. کیفیت لبه ها در این روش حتی از برش لیزر فلزات هم بهتر می شود زیرا هیچ تنش گرمایی برای فلز ایجاد نمی کند. این روش برای هر نوع فلزی با هر ضخامتی قابل استفاده می باشد.
برش ورق با گیوتین : یکی از روش های سریع و بهینه برای برش ورق های فلزی برش ورق با گیوتین می باشد. در این روش، برش بسیار تمیز و چهارگوش انجام می شود. این دستگاه با زاویه و فشار مناسبی، برش را ایجاد می کند. این دستگاه به CNC مجهز بوده که برای کنترل فعالیت دستگاه با تنظیم فاصله تیغه ها و تنظیم جریان برای انواع ورق ها استفاده می شود

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.