ویژگی ها


برش cnc واترجت (kmt آمریکا)

با قدرت 3600 psi
دقت 0.3 میلیمتر
برش آهن ، استیل ، آلمینیوم ، مس ، برنج ، سنگ ، سرامیک ، شیشه ، چوب ، کامپوزیت ، تفلون ، فیبراستخوان و غیره تا ضخامت 100 میلیمتر

 

عکس ها


برش CNC واترجت

برش با جت آب در اواخر قرن نوزدهم و آغاز قرن بیستم به وجود آمد. در ابتدا از این فرآیند برای حذف رسوبات رس و شن استفاده شد. کمی بعد، برش با جت آب در معادن طلای آمریکا در آمریکا برای حذف سنگ ها و خاک از رگه های طلا استفاده شد. در دهه 1930، مهندسان آمریکایی و روسی از این فرآیند برای تمیز کردن قطعات ریخته گری استفاده کردند. فشار مورد استفاده برای برش جت آب در آن زمان تنها 100 بار بود. نورمن فرانتس، استاد دانشگاه بریتیش کلمبیا، اولین حق اختراع را برای دستگاهی که برای برش جت آب با فشار 700 بار استفاده می شود، به دست آورد.

در دهه 1960، شرکت هواپیماسازی بوئینگ از برش با جت آب آگاه شد زیرا نوید پردازش بهینه مواد کامپوزیتی جدید معرفی شده در آن زمان را می داد. McCartney Manufacturing، یکی از زیرمجموعه های Ingersoll-Rand، در سال 1971 استفاده تجاری از برش جت آب را برای پردازش لوله های کاغذی آغاز کرد. در آن زمان، این شرکت به طور انحصاری با برش جت آب خالص کار می کرد و موادی را برای صنعت هوافضا و همچنین پوشک کاغذی ترجیح می داد. پمپ های فشار قوی Ingersoll-Rand توانستند فشاری تا 3800 بار برای برش جت آب ایجاد کنند. شرکت تابعه آنها Bestmatik از سوئد یک میز برش ویژه برای پردازش پازل های چوبی دقیقاً با استفاده از برش جت آب طراحی کرد.

به سرعت مشخص شد که اگرچه برش با جت آب خالص برای مواد نرم با حداکثر سختی متوسط ​​ایده آل است، اما موادی مانند فولاد، سرامیک، شیشه و سنگ کنار گذاشته شده اند. تلاش برای بهبود برش جت آب با ساینده سرانجام در اوایل دهه 1980 با موفقیت همراه بود. Ingersoll-Rand برش جت آب ساینده را در سال 1984 به طیف محصولات خود اضافه کرد. در پایان دهه 1990، Flow سازنده دوباره این فرآیند را بهینه کرد. واتر جت موسوم به Dynamic دقت بالاتر و امکان برش حتی قطعات بسیار ضخیم را ارائه می دهد.

 

برش با جت آب چیست؟ برش با جت آب یک فناوری برش سرد است که به فلزات و سایر مواد اجازه می دهد تا با استفاده از جت آب با فشار بالا از یکدیگر جدا شوند. برای این منظور از آب تصفیه شده مخصوص یا یک ماده ساینده با افزودن ماسه استفاده می شود.

فرآیند برش جت آب

  1. چه آماده سازی یا پیش درمانی لازم است؟

در برش با جت آب، مواد یا توسط یک جت آب پرفشار به تنهایی یا با افزودن یک ماده ساینده بریده می شوند. برش واتر جت نیاز به فشار بالایی دارد که می تواند تا 6200 بار باشد که منجر به سرعت خروجی 1000 متر بر ثانیه می شود. فرآیند برش جت آب با استفاده از یک جت آب پرفشار به تنهایی یا با افزودن یک محیط ساینده انجام می شود. فقط مقدار کمی گرمایش وجود دارد. فشار بالا باعث ایجاد عقیمی آب مصرفی می شود که به موجب آن باید حداقل الزامات خاصی را برآورده کند. برای اینکه پمپ به خوبی کار کند، ممکن است آب به طور خاص تصفیه شود.

واتر جت

از آنجایی که فرآیندهای استاندارد تصفیه آب مانند نرم کردن یا اسمز معکوس فقط به میزان محدودی در این فشار بالا کار می کنند، این کار باید توسط یک متخصص با تجربه انجام شود. فشار صوتی تا 120 دسی بل که در حین برش جت آب توسط سرعت خروجی بالا ایجاد می شود نیز باید در نظر گرفته شود. اگر برش با جت آب در زیر آب انجام شود، نازل با زنگ آب پوشانده شود یا سطح آب در جت گیر افزایش یابد، انتشار گازهای گلخانه ای می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

برش واترجت به سادگی یک فرآیند فرسایش سریع در یک ماده انتخاب شده است. آب با فشار بالا از طریق یک نازل یاقوت یا الماس به داخل محفظه اختلاط شلیک می شود. این فشار یک خلاء ایجاد می کند و ماسه گارنت را به داخل جریان می کشد و سپس به سمت جسم در محل برای برش شلیک می شود. ذرات ماسه مواد را می خورند و باعث می شوند که اثر فرسایش با چنان سرعت بالایی رخ دهد که به عنوان برش در نظر گرفته می شود. این باعث شده است که برش واترجت به یک ابزار بسیار قدرتمند و همه کاره تبدیل شود که در بسیاری از صنایع در سراسر جهان استفاده می شود.